Sieci komputerowe

Proponowany zakres usług dla sieci LAN:

Wydajna i bezpieczna sieć LAN to podstawa efektywnej wymiany informacji w każdej firmie, urzędzie czy organizacji. Sieć komputerowa to również oszczędności. Tańszy dostęp do Internetu, wspólne zasoby sieciowe np. drukarki sieciowe, wymiana plików. Dodając do tego centralny serwer możliwe jest zapewnienie usług dodatkowych jako: poczta elektroniczna i strona www.

Instalacja wewnątrz budynków

Instalacje wewnątrz pomieszczeń wykonuje się analogicznie jak instalacje wewnętrzne nisko prądowe (alarmowe, telefoniczne, telewizyjne). Przewody umieszczamy w listwach maskujących, nie ma więc na podłodze żadnych zwojów kabli. Dostęp do przewodów zapewniają gniazdka umieszczone przy listwach. Węzły dystrybucyjne umieszczone są w szafach telekomunikacyjnych projektowanych specjalnie dla tego celu.

Instalacje wewnątrz budynków (pomieszczenia nieużytkowe)

Instalacje na korytarzach, klatkach schodowych, piwnicach montowane są w rurkach plastikowych PVC, rurkach typu "peszel" lub korytkach. Węzły dystrybucyjne montowane są w bezpiecznych szafach dystrybucyjnych. Rurki z przewodami i korytka mocowane są do ścian i sufitów lub układane w szybach kablowych (szachtach technicznych) lub wentylacyjnych. Montaż kabli spełnia wymogi bezpieczeństwa z zachowaniem ergonomii pomieszczeń, w których znajduje się instalacja.

Instalacje miedzy budynkami

Przewody sieciowe lub światłowody umieszczone są w rurkach PVC pod ziemią. Zapewnia to bezpieczeństwo instalacji i brak zagrożeń związanych z wyładowaniami atmosferycznymi, jakie mają miejsce w przypadku "przewieszek". Umieszczenie przewodów w rurkach zabezpiecza także przed przypadkowymi, mechanicznymi uszkodzeniami instalacji (w trakcie wykopów, prac ziemnych).

Dodatkowe rozwiązania

Zajmujemy się instalacją okablowania strukturalnego oraz zapewniamy urządzenia aktywne (przełączniki, bramy, itp.). Analizujemy potrzeby klienta i proponujemy rozwiązania, które są w stanie im sprostać. Często okazuje się, że samo okablowanie i proste przełączniki nie wystarczają. Dlatego dostarczamy rozwiązania pozwalające na:

  • autentyfikacja użytkowników,
  • kontrolę dostępu do sieci LAN,
  • zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa,
  • kontrolę antywirusową,
  • kontrolę antyspamową.


»Do góry
AKUSTYKA Andrzej Kowalski - Systemy dźwiękowe, monitoring, sieci komputerowe
© Michał Kozłowski